April 19, 2019 16:58
Ракомет

Столе Стоилов е број еден капитен во Европа!

Европската ракометна федерација (ЕХФ) организираше интересна анкета на својата интернет страница. Фановите гласа на прашањето кој е најпопуларниот капитен во Европа.

Најмногу гласови освои капитенот на Вардар Стојанче Стоилов. Во анкетата гласале преку 5.500 посетители на интернет страницата на ЕХФ, а Стоилов освои 64 отсто од гласовите.

Зад капитенот на Вардар, заврши капитенот на Барселона, ветеранот Виктор Томас.

Нови вести

Милосављев и Криштопанс во идеалниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

24info

Гунарсон по поразот од Македонија: Нè реши нивниот играч кој тежи 140 килограми!

24info

Лазаров задоволен од победата: Сега полесно се дише

24info