July 17, 2019 12:54
СП ракомет 2019

Стоилов: Треба да се подобриме во одбрана

Стојанче Стоилов, кој беше прогласен за играч на натпреварот во победата над Јапонија со 38-29, веднаш по мечот изрази задоволство од победата на стартот на Светското првенство, но изјави дека тимот треба да се поправи во одбраната.

– Денеска беше релативно лесно, но не беше баш така на терен. Задоволен сум од победата, во одбраната треба да поправиме многу работи. Против Бахреин сме фаворити, а потоа ќе видиме. Ќе одиме на се или ништо со поголемите репрезентации, изјави Стоилов.

Следниот натпревар на Мундијалот за нашата репрезентација е против Бахреин, во недела од 14 часот.

Нови вести

Хансен: Раул е „виновен“ што сум МВП на Мундијалот

Igor

Данска нов светски ракометен шампион, Норвежаните без шанси

Igor

Карабатиќ во последната секунда и донесе бронза на Франција во дуелот со Германија

Igor