Спорт

Стоилов испиша историја во македонската репрезентација

Членот на Вардар, Стојанче Стоилов испиша нова страница во историјата на македонскиот ракомет со вчерашниот настап против Словенија на Европското првенство.

Кружниот напаѓач дојде до бројката од 29 натпревари на европските шампионати со што стана играч со најмногу одиграни мечеви за Македонија на оваа сцена. Тој досега беше израмент со голманот Борко Ристовски и крилото Дејан Манасков (28), меѓутоа сега изби сам на врвот и ги остави зад себе сонародниците.

Кога е во прашање Топ 5 тука се уште Кире Лазаров (27), Филип Миркуловски (26) и Ацо Јоновски (25).

Само за потсетување Македонија денеска одмара на ЕП, а веќе утре од 18 часот ќе се соочи со Црна Гора.

free anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch WONDER EGG PRIORITY Episode 5

Hunter x Hunter (2011) Episode 147

ani watch app Attack on Titan Season 3

ani watch My Hero Academia

Naruto: Shippuden (Dub)

tải go88