January 17, 2019 12:08
Македонија

Стоилов: За мене секогаш ќе биде Македонија

Ракометарот Столе Стоилов се огласи на Фејсбук по промената на името Република Македонија во Северна.

„Ментално нестабилни сме во државата што дозволуваме вака да ни прават. Срам да ни е на сите, за мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА!“, порача Стоилов кој ја доби наградата за најдобар играч на мечот со Јапонија.

Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават !!! Срам да ни е на сите…. За мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА !!!

Gepostet von Stole Stoilov am Freitag, 11. Januar 2019

Related posts

Снегот дојде во Македонија: Каде вее во моментов

24news

КСС утре на протест во Прилеп, бара зголемување на платите во јавниот сектор и исплата на К-15

Filip

Земјата која лежело едно од убиените момчиња се совпаѓа со земјата најдена на возилото

24news