January 21, 2022 00:34
Македонија

Стоилковски: Нема струја и нема парно, а Владата купува златни тањири, златни лажици и вилушки

Македонија нема струја, Македонија нема гас, Македонија нема јаглен, Владата купува златни тањири, златни лажици и вилушки. 
Скопје нема парно, Тетово нема вода, Владата купува златни тањири, лажици и вилушки. 60.000 нови невработени, стотици затворени компании, девастирана економија, а Владата купува златни тањири, лажици и вилушки.
 
Странски инвестиции нема, капитални инвестиции нема, за тутунарите пари нема, за овоштарите пари нема, а има за златни тањири и вилушки за владата.
 
Секоја држава има мафија, а тука Мафијата има држава, живи луѓе горат, одговорност нема, а ма има златни тањири и златни вилушки,  нови за Владата!
Покачени сметки за струја, парно, гас и горива, среде енергетска кризна состојба, Македонија тоне во криза, а владата купува златни тањири, златни лажици и вилушки!
 
За што? За да достојно, така царски, го дочека пиунот Ковачевски со неговата заева свита во Владата со златни тањири.
 
Ова е пример за чиста забеганост, ова е непотребно, одлепено луксузирање врз грбот на луѓето.
 
Срамно и безобразно однесување.
 
Златен прибор се плаќа од буџет сега, за од нив да јадат министрите од СДСМ, ДУИ, Алтернатива, и кога ќе им дојдат на ручек Павле Трајанов, Морачанин и оној Горан Милевски.
 
Секој ден поминат без брзи избори, е само ден минат со нов пораз за Македонија!

 

anime streaming. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch app Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 9

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 147

My Hero Academia Season 3

Dragon Ball Z (Dub)