September 24, 2021 07:28
Македонија

Стоилковски: Издадена наредба за мое присилно приведување

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на Фејсбук објави дека е издадена наредба за негово присилно приведување.

-Хунтата издала наредба за мое ПРИСИЛНО ПРИВЕДУВАЊЕ! Чист притисок и обид за заплашување, еј на гласноговорник на опозиција! Внимавајте, БЕЗ НАРЕДБА ЗА ПРЕТРЕС да влезат во домот, но и во други простории ЗА ПРИСИЛНО ДА МЕ ПРИВЕДАТ! „Огласот“ за нова Кацарска е отворен, па удри колку можеш! На нозе утрово беше дигнат цел полициски вод! Дома, на работа, низ Скопје!
Како да сум УБИЕЦОТ ОД СМИЛКОВСКО! Како да сум УБИЕЦОТ НА МАРТИН НЕШКОВСКИ!
Како да сум оштетил буџет, земал местени тендери и пари од фондови, сум дал лиценци на брат на 30 години, како да перам пари од Панама, дрпам од набавка за систем Леонардо, или тендераш ми гради куќи на Водно, или сум снимен директор како ставам снопче пари во чанта, делам фабрики за марихуана …!?

Еве ја!Хунтата издала наредба за мое ПРИСИЛНО ПРИВЕДУВАЊЕ!Чист притисок и обид за заплашување, еј на гласноговорник на…

Posted by Naum Stoilkovski on Среда, 21 октомври 2020

Или пак кај мене завршија парите од Рекет, па трошам без покритие, за вили во Грција или скапи станови и мотори? Да сме на чисто, ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ МЕНЕ НЕМА! УРЕДНО ПРИМЕНА ПОКАНА, КАКО ПРЕТСТАВНИК НА ПРАВНО ЛИЦЕ. ОВА Е ЧИСТО ИЗЖИВУВАЊЕ! ПОРАКА “ЕВЕ ШТО МОЖЕМЕ”!
ОВА Е ОБИД ЗА ЗАПЛАШУВАЊЕ НАСОЧЕН КОН МЕНЕ, МОЕТО СЕМЕЈСТВО, ДЕЦА!НО!
Но нема да ме замолчите! И да, вечерва ќе ја споделам колумната за Вилма и Добрила, за идолите и основоположниците на оваа Инквизиција!

*До исполнувачите:
Ќе ве потсетам дека и по Катица вака трчавте! **До полицајците; Ве разбирам момци, нека не ви е непријатно, како хунтата губи тло под нозе, се почесто вакви наредби ќе добивате, објави Стоилковски.

GoGoAnime: Stand By Me Doraemon (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be nisekoi gogoanime

AnimeDao: Pokemon: Arceus and the Jewel of Life (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao gintama

Watch Sousei Kishi Gaiarth Episode 3

Website https://animeflv.uk: Watch Cardcaptor Sakura (Dub) animeflv Episode 70 anime sites

Forum dzpknews: https://forum.dzpknews.com/space-uid-399305.html

Seekarticles: https://seekarticles.com/members/animefreakws/