September 23, 2019 07:30
Македонија

Стоилковски до Костадинов: Уценет човек жив ѓавол, зборуваш за сѐ друго само не за куферот пари

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил му реплицираше на пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов, кој претходно постираше коментар во врска со денешната прес конференција на Стоилковски.

„Ти ја разбирам паниката, ама не ти ги оправдувам мотивите.
Збориш за се друго само не за торбите пари и тоа е чисто штитење на криминал.
Твојот идол, крими Заев, има мотив и тој е јасен, човекот од петни жили се труди да не се дознае адресата каде завршува таа торба со пари.
Ама ти имаш уште еден и тој очигледно е личен, па затоа ајде одговори: од што точно се плашиш за вака да конструираш? 
Каква е твојата блискост со Боки Тредичи и зошто беше член на неговата невладина? Што точно крие телефонот на Боки?
Ја знаеш народната, “Уценет човек, жив ѓавол”, пак ли да те учам народни поговорки?

П.С. Ќе го напишев ова и на ѕидот на Костадинов, но тој очигледно како и Крими Заев блеска со цензура па блокира коментари. Чиста демонстрација на демократскиот капацитет“-напиша Стоилковски.

Слабо и неуверливо, Kosta Kostadinov.Ти ја разбирам паниката, ама не ти ги оправдувам мотивите.Збориш за се друго само…

Posted by Naum Stoilkovski on Недела, 18 август 2019

Нови вести

КОД ТЕЛМА: И судии и адвокати спомнати во исказите за рекетот, може да завршат на распит кај Русковска

Filip

Јанева добивала 105.000 денари плата и уште толкав бонус?

Filip

Република Северна Македонија се подготвува за полноправно членство во НАТО: Зајакнати капацитетите на Работниот комитет за интеграција во НАТО за преземање на обврските од полноправното членство

Filip