January 22, 2022 22:11
Спорт

Стив Брус е минато за Њукасл

Стив Брус повеќе не е менаџер на Њукасл откако денеска го раскина договорот со премиерлигашот.

Споре информациите двете страни се согласиле на прекин на соработката поради слабите резултати на тимот сезонава. Црно-белите се наоѓаат на претпоследната позиција на табелата со само три освоени бодови на осум натпревари и без ниту еден триумф.

Поразот од Тотнем од 2-3 минатиот викенд на „Сент Џејмс Парк“ беше 1.000-ти за Брус во Премиерлигата и последен на клупата на Њукасл.

Поранешниот легендарен фудбалер на Манчестер јунајтед беше менаџер на Њукасл од летото 2019 година.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime gogo How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

stream anime online Attack on Titan

goanime pe GoGoAnime My Hero Academia Season 4

gogoanimehub DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

One-Punch Man Episode 11