October 17, 2021 05:21
Свет

Стејт департментот истражува што се случува со својот персонал во Виена

Стејт департментот соопшти дека ги истражува извештаите за евентуални необјаснети здравствени проблеми меѓу својот персонал во Виена.

Списанието „Њујоркер” објави дека околу 20 американски разузнавачи, дипломати и други официјални претставници изјавиле дека доживеале мистериозни здравствени проблеми.

– Кога станува збор за Виена, во координација со нашите меѓусекторски партнери, ние енергично ги истражуваме извештаите за евентуални неразјаснети здравствени инциденти меѓу американскиот персонал во амбасадата, истакна на прес-конференција портпаролот на Стејт департментот, Нед Прајс.

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee: Yowamushi Pedal: Re:ROAD anime episode Full online free at https://animebee.to english anime

Watch anime online for free at AnimeKisa watch anime free

Watch Wo Jia Da Shixiong Naozi You Keng Episode 10

Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online

Sitelinks: https://www.sitelinks.info/animeflix.nl/