January 27, 2022 12:15
Скопје

Стефковски: Железара добива нови пешачки патеки

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, денес 15.01.2022 година направи увид на почетокот на градежните работи за изградба на нови пешачки патеки во населба Железара.
За посетата градоначалникот Стефковски информираше на својата официјална фејсбук страна на која напиша:
“Утрово започнаа градежните активности за изградба и реконструкција на пешачки патеки во Железара. Општина Гази Баба со изградбата на голем број на пршачки патеки ќе овозможи подобри и побезбедни услови за движење на пешаците. Иградбата на пешачки патеки со павер елементи ќе продолжи во следниот период во повеќето населени места во општина Гази Баба” – напиша Стефковски.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

watch subbed anime Attack on Titan Final Season

SK8 the Infinity (Dub) Episode 6

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 11