December 11, 2019 16:46
Македонија

Стефанова по распитот се охрабри да излезе пред новинарите, но немаше што да каже

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“ го напушти обвинителството.

За разлика од вчера и утрово, Стефанова „се охрабри“ да излезе пред новинарите, но кусо изјави дека дошла во својство на сведок и дека не може да сподели информации со јавноста, имајќи го предвид нејзиниот статус на сведок.

„Сѐ што можев да споделам со јавноста јас споделив во даденото соопштение во петокот“, рече Стефанова.

Додека таа заминуваше со возилото новинарите инсистираа со прашања, меѓу кои и зошто ако имала несогласувања со Јанева од порано, не кажала уште тогаш. На прашањата поврзани со бизнисменот Ванчо Чифлиганец, таа на заминување прокоментира дека неа никој не ја демантирал.

Нови вести

Спасовски на средба со словенечкиот колега Поклукар: Соработката на полициите од двете држави на извонредно високо ниво

Filip

Заев го демантира Груби: ДУИ знаеше дека законот за јазици е испратен во Венецијанска

Filip

Манчевски: Префрлањето на администрацијата во приватниот сектор нема да биде политички отстрел

Igor