January 22, 2022 21:10
Македонија

Стефанова:Не можеме да го задржиме Миле да бега без притвор

Обвинителката од специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова пред апелационите судии рече дека решението со кое кривичниот совет му определил притвор на ексминистерот Миле Јанакиески е законско.

“Не можеме да го задржиме Миле да бега без притвор”, рече обвинителката Стефанова.

Таа рече дека уште при поднесувањето на обвинението барале притвор. И кривичниот совет и Апелацискиот суд во Скопје го одбиле ваквиот предлог, но, како што рече ја потврдиле опасноста од бегство.

“Во службената белешка беа неведени детали дека ќе се даде во бегство”, рече обвинителката.

watch anime dub. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Your Name.

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 141

watch anime online My Hero Academia Season 2

High School DxD Episode 6

4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 18