October 18, 2021 21:40
Македонија Скопје

Стевчо Јакимовски ќе настапи самостојно во Карпош, во другите општини ГРОМ ќе коалицира со ВМРО-ДПМНЕ

Граѓанската Опција за Македонија-ГРОМ на овие локални избори одлучи да настапува самостојно во Општина Карпош со претседателот на партијатија
Стевчо Јакимовски како кандидат за градоначалник, додека во другите општини низ земјата ќе настапи во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата наведуваат дека изборната програма за Општина Капрош е веќе готова, а пред карпошани Јакимовски ќе ја бара довербата со квалитетни решенија за нивните проблеми.

Формиран е и Централниот Изборен Штаб на ГРОМ.

„Извршниот Одбор на партијата го констатираше составот на Централниот Изборен Штаб за претстојните Локални Избори 2021 година. За шеф на Изборниот Штаб е избран Генералниот Секретар, Крсте Петревски, а за заменик е избран Александар Трајановски, Претседател на Градската Организација на Скопје“, информираа од партијата.

Поврзани вести

Дијана Хркаловиќ: Фатална полицајка која го штитела Беливук, сега Инстаграм ѕвезда обезбедувана од „гробарите“

Igor

Смилевски: Го сменивме ликот на Бутел за само четири години

Igor

Димитријевиќ: Важно е младите да се вклучени во сите одлучувачки процеси во државата

Valentina

AnimeHeaven: Panda! Go Panda! (Dub) anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven bna

Watch Before Green Gables Episode 39

Kandagawa Jet Girls Recap (Dub) Episode Full

Genma Wars (Dub) Episode 13

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimelol/

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14844520