Македонија Скопје

Стевчо Јакимовски е позитивен на коронавирусот

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимовски, на Фејсбук соопшти дека добил позитивен тест на коронавирусот.

„Почитувани граѓани, сакам да ве известам дека денес направив тест за COVID-19 и сум позитивен на коронавирусот. Иако ги почитуваме сите протоколи, како општинска администрација не можеме комплетно да се изолираме и да ги занемариме проблемите на граѓаните, па вирусот не нѐ заобиколи. Ве замолувам сите кои бевте во контакт со мене овие денови да бидете совесни, да ги следите протоколите за самоизолација и да ги преземете сите потребни мерки. Јас се чувствувам добро и се надевам дека наскоро ќе се вратам на обврските во Општина Карпош!“, напиша Јакимовски на својата фејсбук-страница.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao One-Punch Man

AnimeDao So I'm a Spider, So What? Episode 21

Redo of Healer

AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 9

watch anime dub AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

tải go88