June 21, 2021 19:23
Балкан

Стартува кампањата со бесплатни ПЦР-тестови за туристите во Црна Гора

Министерството за здравство на Црна Гора го извести Институтот за јавно здравје и сите здравствени домови дека од утре ќе се прават бесплатни ПЦР-тестови за туристите на кои им е потребен овој тест за да се вратат во своите матични земји, соопшти владиниот оддел.

Министерството од денес ги ублажи мерките што се спроведуваат со цел да се сузбие ширењето на коронавирусот.

До 20 мај ќе важат нови, либерализирани мерки со кои ќе се укине забраната за меѓуградски сообраќај за време на викендите и полицискиот час, а терминот за изведување музика во живо во градините на угостителските објекти ќе се помести за еден час и е дозволен од 19:00 до 22:00 часот.

KissAnime kissanime haikyuu: Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25

4Anime hotarubi no mori e 4anime: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1