January 21, 2022 13:25
Балкан Свет

Старо-новиот бугарски претседател Радев со изјавата дека Крим е руски ги вознемири САД

Амбасадата на САД во Бугарија реагираше во врска со изјавата на новоизбраниот бугарски претседател, Румен Радев, дека Крим е руски. Како што пренесува дописникот на МИА од Софија, во соопштението на амбасадата се наведува дека САД се длабоко загрижени од неодамнешната изјава на претседателот  на Република Бугарија, Румен Радев, во која тој Крим го прогласи за „руски“.

Амбасадата на САД во Софија додаде дека САД, Г-7, Европската Унија и НАТО отсекогаш биле јасни и единствени во ставот дека и покрај обидот на Русија да го припои и актуелната окупација, Крим е украински.

Сите, вклучително и Бугарија, на Самитот на Кримската платформа во август годинава изјавија дека Крим е составен дел на Украина и дека не ги признаваме и нема да ги признаеме обидите на Русија да ја легитимира илегалната окупација и окупација на полуостровот.

Американската Амбасада во Бугарија во последните неколку дена ја изрази својата длабока загриженост пред бугарските власти, како во Вашингтон, така и во Софија.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 21

AnimeHeaven The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 7

anime heaven AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

Gintama Episode 194