February 3, 2023 10:23
Хроника

Старица од Кичево загина откако врз неа паднал таван

Возрасна жена починала откако врз неа паднала таванска конструкција, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Во текот на вчерашниот ден во 13:40 часот во ОВР Кичево пријавено е дека во куќа на улицата  „Љубица Богеска“ во Кичево врз С.И.(66) од Кичево паднала таванска конструкција, по што таа починала на местото.

-Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител, телото на почината било дадено на обдукција, потенцираа од МВР.