June 14, 2021 08:13
Хроника

Старец прегазен во Тетово, починал во Скопје

На 14.05.2021 во 08.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека на бул.„Видое Смилевски Бато” во Тетово, В.А.(35) од Тетово, управувајќи патничко возило „рено клио” со тетовски регистарски ознаки, удрил во пешакот Ј.К.(73) од Тетово. Повредениот пешак бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, каде им подлегнал на повредите. Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

WCOStream wcostream we bare bears: Watch Fairy Tail (Dub) Episode 124 (https://wcostream.cc/m/rMLW/ep-124)

ANIMEFLIX animeflix boruto: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 2 (https://animeflix.nl/m/yJBp/ep-2)