October 17, 2021 18:29
Магазин

Стара снимка од концерти на „Секс пистолс“ продадена на аукција за 15.000 фунти

Единствената позната снимка од две свирки на легендарните „Секс пистолс“ што ја запалија музичката сцена во Манчестер и иницираа цела генерација бендови се продаде на аукција за 15,000 фунти.

Музичкиот фан Марк Робертс ги снимил концертите на панк рок-бендот во салата „Лесер фри трејд“ во 1976 година. Снимени се на 8-милиметарска лента.

Идните членови на Buzzcocks, New Order, The Smiths, The Fall и Ентони Вилсон, кој ја основа реномираната издвачка куќа Factory Records, беа присутни на свирките.

Аукционерот Пол Ферведер рече дека снимките на музичките икони на 70-тите се уникатни.

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Gankutsuou: The Count of Monte Cristo (https://twistmoe.net/m/5od) Episode 24

Website https://animekisa.in: Watch Oval x Over animekisa Episode Full anime sites

Website https://animebee.to: Watch RahXephon: Pluralitas Concentio (Dub) animebee Episode Full watch anime dub

The-dots: https://the-dots.com/users/anime-freak-1095690

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/animefreakws/about