January 29, 2022 00:33
Македонија

Ставрески: Не планирам враќање во високата политика

Поранешниот министер од Владата на Никола Груевски, Зоран Ставрески во изјава за „Фокус“ вели дека не планира враќање во високата политика.

Тој вчера стана член на работно тело во рамки на ВМРО-ДПМНЕ кое треба да ја мониторира работата на градоначалниците.

-Се работи за стручно тело кое треба да координира и да им помага на градоначалниците во реализацијата на капиталните проекти преку совети, размена на искуства и знаење. Ефектот треба да биде поефикасна реализација на ветените проекти за подобрување на животот на граѓаните. Не планирам враќање во високата политика, се враќам во струката и сакам да помогнам со своето знаење, експертиза во финансиската сфера и искуство, вели Ставрески за „Фокус“.

4anime biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Horimiya Episode 5

Horimiya (Dub)

Your Lie in April Episode 20

watch anime 4Anime SK8 the Infinity (Dub)

english dubbed anime 4Anime Fairy Tail