October 18, 2021 00:16
Балкан

Ставен под контрола пожарот во центарот за прием на бегалци и мигранти на грчкиот остров Самос

Под контрола е пожарот што доцна синоќа изби во стариот центар за прием на бегалци и мигранти на грчкиот остров Самос, а лицата кои престојуваат беа превентивно евакуирани.Извори од Министерството за миграција и азил на Грција брифираа дека пожарот бил во напуштените импровизирани куќарки во западниот дел од центарот, без да бидат во опасност бегалците и мигрантите сместени во кампот.

Планирано беше во текот на ноќта десет деца бегалци без придружба да бидат пренесени во новиот камп што беше отворен во саботата, додека пак од денеска се очекува да започне префрлањето и на останатите лица од стариот во новиот прифатен центар.

Новиот камп е од затворен, контролиран тип, ограден со двојна заштитна ограда, со безбедносни камери и 24-часовен надзор и со капацитет да прими 3.000 лица.

Website https://animeflix.nl: Watch Wandering Witch: The Journey of Elaina (Dub) animeflix Episode 12 dubbed anime

AnimeKisa: Jack and the Beanstalk anime episode Full online free at https://animekisa.in animekisa

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: Generator Gawl (Dub) anime episode 12 online free at https://animefreak.ws dubbed anime

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animeflixnl/

Triberr: https://triberr.com/animeflixnl