June 23, 2021 07:45
Економија Македонија

ССМ се ребрендира во „Здружение со иста цел”

Сојузот на синдикатите на Македонија се ребрендира во „Здружение со иста цел” со цел поефикасни и повидливи ангажмани за членството и работниците, информираат од сојузот.

Како што стои во соопштението, новото и ребрендирано делување на ССМ е негова определба и предизвик и за престојниот период во кој ќе насојуваат нивните ангажмани да бидат поефикасни и повидливи за членството и работниците.

– Ги очекуваме нивните иницијативи и насоки затоа што сите ние сме ЗДРУЖЕНИ СО ИСТА ЦЕЛ – остварување, заштита и унапредување на работничките права, стои во соопштението.

Додаваат дека членството е нивната сила, неговата доверба е нивна моќ и мотив за делување.

– Сите ние, заедно здружени во ССМ, сме насочени кон иста цел – обезбедување на достоинство на трудот и работата изразено преку: повисоки, реални и фер плати, намалување на сиромаштијата, социјална сигурност, унапреден социјален дијалог, здрави и безбедни услови за работа, заштита на човековата околина, солидарност и еднаквост без дискриминација по ниеден основ, се наведува во соопштението. 

GoGoAnime boku no hero academia gogoanime: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 34 (https://gogoanime.be/m/DEr/ep-34)

4Anime persona 4 the animation crunchyroll: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview (https://4anime.biz/m/xaR2/ep-1)