February 26, 2021 09:01
Спорт

Српски интернационалец во Кристал Палас натепан од соиграч за време на тренинг

Повремениот српски фудбалски репрезентативец и капитен на  англискиот Кристал Палас, Лука Миливојевиќ на тренинг се степал со соиграчот Мичу Бачуаи и го извлекол подебелиот крај. Како што пренесуваат англиските медиумите, до пресметката дошло за време на вежба при додавање. Миливојевиќ работел во двојка со Бачуаи и бил незадоволен бидејќи Белгиецот премногу силно ја шутирал топката, поради што почнала вербална расправија која финиширала и со физичка пресметка во која настрадал Миливојевиќ.

Двајцата фудбалери брзо биде раздвоени од соиграчите кои спречиле потежок инцидентот.

 

Hunter x Hunter (https://animeflix.nl/m/VBE) Episode 148 at ANIMEFLIX one piece animeflix

So I'm a Spider, So What? Episode 2 at website https://crunchyrollfree.com black clover free episodes vrv