February 27, 2021 17:30
Балкан

Српскиот учител по глума, Мирослав Мика Алексиќ, ги негира обвиненијата за силување

Српскиот режисер, сценарист и учител по глума, Мирослав Мика Алексиќ, беше сослушан денес пред Вишото јавно обвинителство. Тој ги негирал обвиненијата за силување поднесени од српската актерка Милена Радуловиќ и други негови ученички во школата за глума.

Обвинителството по сослушувањето му предложи на судот да му одреди притвор на Алексиќ.

Тој е обвинет за осум кривични дела силување и седум кривични дела сексуално вознемирување извршени во периодот од 2008 до 2020 година.

Осомничен е за силување и сексуално вознемирување на шест женски лица, а некои од нив во времето на извршување на кривичното дело биле малолетни.

На Алексиќ му се заканува казна затвор од 15 години.

Naruto (https://animeflix.nl/m/R3dg) Episode 220 at website https://animeflix.nl animeflix one piece

Tokyo Ghoul (https://funimationfree.com/m/oY2) Episode 12 at website https://funimationfree.com funimation price