April 9, 2020 01:28
Магазин

Српскиот рокер Ѓорѓе Давид позитивен на коронавирус, заразен во Македонија?

Давид Ѓорѓе преку социјалните мрежи потврди дека е позитивен на коронавирус.

Познатиот српски рокер и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид во болница заврши поради воспаление на белите дробови. Тој преку социјалната мрежа Инстаграм испрати порака до сите.

-За жал… потврдено ми е дека позитивен сум на Ковид-19! Не разбирам… Очаен сум. Вирусот ќе помине, но… Болницата, пеколот, како да си во затвор или војска. Луѓе чувајте се. Ве молам!, напиша тој на Инстаграм.

Инаку, Ѓорѓе Давид пред да се воведе вонредна состојба во Македонија престојуваше во нашата земја поточно во Гевгелија.