January 21, 2022 11:38
Македонија

Српскиот државјанин и неговата вереница ја преживеале несреќата

Љуљзим Сулејмани од Прешево, единствениот српски државјанин кој бил во запалениот автобус е меѓу седумтемина преживеани, пишува српски Курир.

 

Тој и неговата вереница од Куманово, која исто така била во автобусот и која, за среќа, исто така преживеала. Тие во моментов се во болницата во Софија.

 

Првично се зборуваше дека е убиен, а потоа премиерот Заев за српски Курир ексклузивно изјави дека Сулејмани е жив, како и неговата свршеница.

„Единствениот државјанин на Србија кој бил во автобусот што изгоре во Бугарија е Љуљзим Сулејмани од Прешево и тој е меѓу седумте преживеани патници. Како неговата свршеница од Куманово, со која замина на патување во Истанбул“ вели Заев за српски Курир.

anime heaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime websites AnimeHeaven My Hero Academia Season 2

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 (Dub)

AnimeHeaven Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

animeheaven es Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

watch anime dub DARLING in the FRANXX (Dub)