June 27, 2022 23:48
Економија Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ во посета на Северна Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ќе престојува во посета на Република Северна Македонија.

За време на посетата, Брнабиќ ќе се сретне со премиерот Димитар Ковачевски, а ќе присуствува и ќе се обрати на самитот што го организира „Македонија 2025″.

Поради посетата на премиерката Брнабиќ ќе биде воведен посебен сообраќаен режим во поширокото централно подрачје на Скопје. Од Секторот за внатрешни работи Скопје апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите на полициски службеници.

go88 bản chuẩn

cầu sunwin sunwin ơ đâu sunwin nhà cái