January 28, 2022 06:18
Македонија

Српската Влада донесе одлука за отворање почесен Конзулат на Македонија во Србија

Српската Влада на последната седница донесе Одлука за давање согласност за отворање Конзулат на Република Северна Македонија во Република Србија. Одлуката е објавена во „Службен весник на Република Србија”, јави дописникот на МИА од Белград.

Седиштето на Конзулатот на Република Северна Македонија ќе биде во Чајетина.

-Се дава согласност за отворање на Конзулат на Република Северна Македонија во Република Србија, на чело со почесен конзул, со седиште во Чајетина и конзуларна област што ја опфаќа територијата на административната област на Златиборскиот управен округ, се наведува во одлуката на срската Влада.

online anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime online AnimeFreak My Hero Academia Season 2 (Dub)

Attack on Titan Final Season

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 10

Attack on Titan Season 3 Part 2

AnimeFreak Attack on Titan Season 2 Episode 3