July 23, 2021 20:14
Македонија

Сред лето енормно загаден воздух во Скопје, Велес, Тетово, Гостивар, Лазарополе, Струмица,

Вчерашните извештаи за загадувањето на воздухот со ПМ 10 и ПМ 2,5 честичките покажаа дека воздухот е многу загаден. На повеќе мерни места бројките покажуваат загадување повеќе од 100, а максимално дозволената концентрација е 50.Слична е мапата и во повеќе градови низ земјава каде со црвена боја се обоени Велес, Тетово, Гостивар, Лазарополе, Струмица, Кичево и Битола.

Нејасни се причините за ова, бидејќи летото само што почнува, температурите се околу 35 степени, а намалено е нивото на сообраќај низ градовите, велат активистите и ги повикуваат надлежните итно да излезат на терен и да проверат.

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Watch Young Jack and the Witch (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Ulysses 31 Pilot (Dub) Episode Full

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Cat Planet Cuties: Come Drop By Episode Full

WCOStream Sites Google: https://sites.google.com/view/wcostream/home