June 21, 2021 19:31
Македонија

Средношколски глас ги повика средношколците на утрешниот протест против Законот за учебници

Максим Крстески во името на Средношколски глас упати апел до средношколците да излезат на  утрешниот протест организиран од Граѓанската иницијатива „УЧЕБНИЦИ И НАСТАВА МОРА ДА ИМА”.
-Да излеземе што помасовно, да дадеме поддршка на нашите родители. Да се спротиставиме на уништувањето на образованието што го прави Мила Царовска. Ние сме за дигитализација, но не на овој начин. Ние сакаме хартиени учебници и услови повторно од септември да се вратиме во училишните клупи. Не се плашете, да излезме сите заедно затоа што така сме најсилни. Ве чекаме утре во 12 часот. Да го слушнат нашиот глас и гласот на нашите родители. Доста е од узбрзани реформи и експерименти врз нашиот грб и нашата иднина!!!!, кажа Крстески.

ANIMEFLIX animeflix dragon ball super: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://animeflix.nl/m/Ylyb) Episode 25

WCOStream anime sites: Watch My Hero Academia 3 Episode 15 (https://wcostream.cc/m/L904/ep-15)