October 26, 2021 13:19
Македонија

Средба Османи-Балакришнан

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Сингапур, Вивијан Балакришнан, на маргините на 76 Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк.

На средбата беа разменети мислења за можностите за унапредување на билатералните односи меѓу двете земји и беше изразено взаемно задоволство од досегашниот развој на мултилатералната соработка, со посебен фокус на Обединетите нации.

Соговорниците се согласија дека организирање на средби на високо и највисоко ниво, ќе даде нов импулс во заемните односи и дополнително ќе отвори нови можности за унапредување на соработката, особено во делот на економијата и инвестициите.

Воедно, на средбата се дискутираше и  за актуелни меѓународни прашања и  соработката во меѓународните организации.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

Website https://kissanime.mx: Watch Lupin III: Sweet Lost Night - Mahou no Lamp wa Akumu no Yokan kissanime Episode Full kissanime jojo

Watch Fantasy of a Kitten Episode Full

My Neighbors the Yamadas (Dub) (https://animeflv.uk/m/lO5A) Episode Full

Player: https://player.me/animeflixnl/about

Youmagine: https://www.youmagine.com/kissanimemx/designs