July 23, 2021 20:20
Македонија

Средба на Спасовски со иселениците во Словенија

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и  градоначалникот на Копер, Словенија, Алеш Бржан, остварија средба со македонски иселеници на која разговарале за актуелните теми кои нив ги засегаат. Како што изјави Спасовски,  меѓу другото, разговарале за одлуката на Владата со која на граѓаните на кои им е истечена патната исправа, или истекува по 31 јули, се продолжува рокот на важење на овие документи до 31 декември 2021 година. Целта е да им се излезе во пресрет на потребите на нашите граѓани кои поради пандемијата беа спречени навремено да ги продолжат своите документи.

– По долги години го решивме и големиот проблемот на иселениците, со тоа што покрај шест мобилни базни станици за документи, ќе има и 10 фиксни базни станици за  нашите иселеници да можат во секое време да ги обноват своите документи, а времето за чекање ќе биде намалено, рече Спасовски.

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Pleasant Goat and Big Big Wolf: The Super Snail Adventure Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Lupin III: Napoleon's Dictionary Episode Full

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Night Raid 1931 Specials (https://wcostream.cc/m/VNbq) Episode 3

4Anime Sites Google: https://sites.google.com/view/4anime-official/home