August 15, 2022 20:10
Македонија

Средба на министерката Петровска со претставници на германската Академија за безбедносна политика

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска ќе има средба со претставници на германската Сојузна академија за безбедносна политика (БАКС), кои деновиве престојуваат во посета на земјите од Западен Балкан.

Како што соопшти Министерството за одбрана, претставниците на Академијата ќе имаат можност со министерката Петровска да дискутираат на тема: „Државите на Западен Балкан – нивното влијание на европската безбедносна архитектура”.

Сојузната академија за безбедносна политика организациски е подредена на Министерство за одбрана на Германија и одговара директно на германскиот канцелар.

Претставниците од кои е составена групата се раководители на најгорниот менаџмент од германските сојузни и покраински управи, економија, наука, медиуми и цивилното општество, се додава во соопштението.

sunwin tài xỉu game sunwin game sunwin

tải sunwin game bài sunwin sunwin

tải sunwin

sunwin tài xỉu sunwin club sunwin apk

sunwin club sunwin apk tải sunwin apk