November 27, 2021 18:11
Балкан

Србија ќе воведе ковид сертификати

На денешната седница на Кризниот штаб одлучено е во Србија да се воведат ковид пропусници. Според Блиц уредбата за воведување на ковид сертификатот треба да биде усвоена на утрешната владина седница.

Кризниот штаб одлучил дека пропусниците нема да бидат потребни за аптеки и продавници, но според Блиц, кој напоменува дека се уште нема точни информации, најверојатно ковид сертификатите ќе се бараат во ноќните клубови и баровите.

4Anime: Haven't You Heard? I'm Sakamoto: Haven’t You Heard? I was Sakamoto (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz websites like 4anime

Website https://animedao.nl: Watch Nurse Witch Komugi (Dub) animedao Episode 5 steins gate animedao

Koyomi History (https://animefreak.ws/m/XZ3j) Episode Full

Website https://animetv.cc: Watch Patalliro! Stardust Keikaku animetv Episode Full animetv kimetsu no yaiba

Website https://gogoanime.be: Watch RADIANT Season 2 gogoanime Episode 21 gogoanime boku no hero academia