January 22, 2021 10:51
Балкан

Србија: Рекордни 65 смртни случаи од Ковид-19 во еден ден

Во Србија во последните 24 часа се потврдени 6.179 нови случаи на заразени со коронавирус од вкупно 15.508 тестирани, а во истиот период од Ковид -19 умреле 65 лица.

Во моментов, во болниицте се сместени 7.256 пациенти, а 252 од нив се на апарати за дишење.

До денеска во земјата се регистрирани вкупно 169.214 случаи на Ковид 19, а од почетокот на пандемијата умреле вкупно 1.549 лица, соопштено е на владината веб-страницата covid19.

Watch World Trigger 2nd Season Episode 1 at website https://animeplanet.cc bleach anime planet

Cells at Work! (https://animefreak.ws/m/gOzd) Episode Full at website https://animefreak.ws attack on titan animefreak