March 2, 2021 15:39
Uncategorized

Србија од четврток го укинува задолжителниот ПЦР тест за македонски државјани

 Србија од четврток, 14 јануари, ќе го укине задолжителниот ПЦР тестот за влез во земјата за македонските државјани, го информирала денеска во телефонски разговор српската премиерка Ана Брнабиќ, премиерот Зоран Заев. Како што соопшти владината прес-служба, во телефонскиот разговор меѓу Заев и Брнабиќ, меѓу другото биле изразени честитки за успешна 2021 година, како и желби и интерес за уште подлабока соработка меѓу владите и народите на двете земји во новата година.
-Премиерката Ана Брнабиќ го информираше премиерот Заев дека од четврток, 14 јануари, Република Србија ќе го укине задолжителниот ПЦР тест за влез во Србија за граѓаните на Северна Македонија, со што повторно ќе се обезбеди реципроцитет и обострана непречена комуникација меѓу граѓаните на двете земји, стои во соопштението на владината прес-служба.

World Trigger 2nd Season (https://animefreak.ws/m/W8A0) Episode 2 at AnimeFreak vinland saga animefreak

Watch How Not to Summon a Demon Lord Episode 3 (https://animeheaven.pro/m/5NwB/ep-3) at AnimeHeaven animeheaven boruto