October 26, 2021 02:25
Балкан

Србија евидентира намалување на бројот на ново инфицирани лица од коронавирусот

Во Србија денеска бележат благо намлување на бројките од зараезните со коронавирусот. Во изминатите 24 часа од направени 21.290 тестови евидентирани се 6.462 позитивни тестови.

Починале 40 пациенти како последица на коронавирусот, а на респираторни машини во болниците ширум земјата се приклучени 201 лице.

 

Time of Shura Episode 26

Animepahe: Ultra Nyan: Hoshizora kara Maiorita Fushigi Neko anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime online

Prétear: The New Legend of Snow White (https://animedao.nl/m/qkJ) Episode 13

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Nhattao: https://nhattao.com/members/animefreak.2879667/

Animefreakws edublogs: https://animefreakws.edublogs.org/