January 17, 2021 21:40
Спорт

Србија дише полесно, Шпанија моќно се чекира на ЕП, успех и за Словенија

Кошаркарската репрезентација на Србија славеше над Финска (75-66) и сега дише полесно во квалификациите за Европското првенство, затоа што ако дојде во позиција да се формира круг, ќе биде подобра од Финците.

„Орлите“ шокантно загубија од Швајцарија во претходната рунда, па си го закомпликуваа патот на ЕП 2022. Но, со победата над Финска, работите се променија. Анѓушиќ со 19 поени беше прво име кај стрелците, а Аврамовиќ даде 17, додека кај противникот, Маџуни реализира 15 поени.

Шпанија со стил се чекира на Евробаскетот затоа што немилосрдно ја прегази Романија (94-41). Бризуела беше прво име кај победникот со 17 поени, а Перез даде 12, додека кај Романците, Тохатан имаше 13 поени.

На останатите натпревари, во групата на Македонија, Русија загуби од Италија (66-70). Грузија беше поуспешна од Швајцарија (84-91), Израел ја надигра Полска (78-72), а Украина дојде до тесен триумф над Австрија (

Watch By the Grace of the Gods Episode 5 (https://animefreak.ws/m/01B1/ep-5) at website https://animefreak.ws. See more anime freak new site

How Not to Summon a Demon Lord (https://kissanimeonline.com/m/5LqM) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime weathering with you