November 26, 2021 17:58
Македонија

Срамни и ниски се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да омаловажува искусни кадри кои работат во енергетиката

Соопштение за јавност – реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ партијата која како власт го урниса енергетскиот сектор а цената на струјата ја зголеми за 100 отсто денес како опозиција омаловажува искусни кадри кои се посветени на надминување на предизвиците во енергетиката.
Како што објави и АД ЕСМ новиот директор на РЕК Битола е искусен, докажан кадар, кој досега ја извршувал функцијата директор на Термоелектрана, а претходно бил координатор за Електромашинско одржување и раководител на Служба за техничка сигурност.
Станува збор за човек кој е дипломиран машински инженер и магистер по менаџмент на човечки ресурси, кој претходно работел во приватниот сектор и тоа токму во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога професионалните кадри беа маргинализирани само затоа што не беа членови на ВМРО-ДПМНЕ и дел од режимот.
Срамно и ниски се обидите на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски за омаловажување на високо образовани лица кои дават свој придонес во општеството.
Со тоа се покажува дека оваа партија дека не е излезена од режимската матрица на напади и омаловажувања на секој кој не мисли како нив.

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky (Dub) Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Jinki:Extend (Dub) animebee Episode 12 english dubbed anime

Watch Dragon Ball Specials Episode 2

Cooking with Valkyries (https://animeheaven.pro/m/Q6vW) Episode 10