February 16, 2019 17:27
Фудбал

СП 2018: Хрватска им одржа лекција на Аргентина

СП 2018: Хрватска им одржа лекција на Аргентина

Селекцијата на Хрватска се пласираше осминафиналето на Светското првенство во Русија откако стигна до втората победа на Мундијалот. Вечерва тие ја совладаа селекцијата на Аргентина со убедливи 3:0.

Ребиќ, Модриќ и Ракитиќ постигнаа три прекрасни голови за убедлива победа.

Претходно денеска, Данска и Австралија ремизираа 1:1, а Франција стигна до минимална победа од 1:0 против Перу со голот на Мбапе.

Утре на програмата се три натпревари, Бразил се среќава со Костарика, Нигерија игра против Исланд, а во вечерниот термин Србија против Швајцарија.

Related posts

Готово е: Интер ги доби првите две засилувања!

24info

СП 2018: Сампаоли ја презема одговорноста за поразот од Хрватска

24info

Се огласи Кристијано Роналдо: Бројките не лажат, ја заслужив Златната топка

24info