October 26, 2021 01:22
Свет

Спречен уште еден масакр во Русија

Уапен е студент на Филолошкиот факултет во рускиот регион Краснојарск, кој планирал убиство на колега, потврди директорот на Истражниот комитет, Александар Бастрикин.

„ Го спречивме нападот во регионот Краснојарск, а студентот кој го планираше злосторството беше приведен“, рече Бастрикин, пренесе ТАСС.

Тој не даде повеќе детали, но потсети дека претходните години биле извршени повеќе од десет напади врз образовни институции во различни руски региони.

Во понеделникот, на 20 септември, студент од Државниот универзитет во Перм изврши терористички напад во студентски дом и уби шест лица, а повеќе од 40 рани.

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeBee: Kikou Keisatsu Metal Jack anime episode 26 online free at https://animebee.to animes online

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Docs google: https://docs.google.com/forms/d/1iN3YIkOprZOHSneBDrRO88unD2aEy3WBOsWemuaJ5GI/edit?usp=sharing

Player: https://player.me/animeflixnl/about