November 27, 2021 00:17
Македонија

Спогодбата за партнерство со Велика Британија и Северна Ирска на денешната владина седница

Владата на Република Северна Македонија денеска, 19.10.2021 година (вторник) ќе ја одржи 113-тата редовна седница, со неколку точки од својата програма за работа и од интерес на граѓаните.

На седницата, на дневен ред за разгледување е Извештајот за завршените преговори за склучување Спогодба за дополнување на Спогодбата за партнерство, трговија и соработка меѓу Република Северна Македонија и Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, како и повеќе информации и извештаи за планирани и реализирани проекти на одделните министерства.

За заклучоците и одлуките од денешната редовна Владина седница, којашто ќе се одржи со почеток во 12:00 часот, јавноста ќе биде информирана со соопштение, веднаш по нејзиното завршување.

GoGoAnime: Girls Bravo: Second Season (Dub) anime episode 13 online free at https://gogoanime.be gogoanime25

Website https://animeflix.nl: Watch Macross Frontier: Chou Jikuu Gekijou animeflix Episode Full spirited away animeflix

DNA Sights 999.9 (https://animetv.cc/m/OV3x) Episode Full

Heroes: Battle Disk Densetsu (Dub) (https://twistmoe.net/m/oOL6) Episode 26

Watch One Piece Film: Gold (Dub) Episode Full