October 18, 2021 12:27
Спорт

Спировски е нов фудбалер на украинскиот Мариупол

Македонскиот фудбалски репрезентативец е промовиран во нов играч на украинскиот Мариупол. По разделбата со АЕК Ларнака, 31-годишниот Спировски се одлучи кариерата да ја продолжи во украинскиот шампионат потпишувајќи договор до крајот на сезоната со Мариупол.

Спировски, во македонскиот шампионат има настапи за Пелистер, Вардар и Работнички, претходно во интернационалната кариера беше дел од српскиот Борац Чачак, бугарски Берое, унгарски Ференцварош, израелски Хапоел Тел Авив и кипарски АЕК Ларнака од каде сега се сели во Украина. За репрезентацијата на Македонија има 41 настапи и има постигнато еден гол.

Website https://animeflv.uk: Watch Slayers: The Motion Picture (Dub) animeflv Episode Full watch anime free

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

TwistMoe: Ultramaniac - Magical Girl (Dub) anime episode 26 online free at https://twistmoe.net anime

Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/animefreak

Cruzroja: http://www.cruzroja.es/creforumvolint_en/user/editDone/165873.page