October 19, 2021 04:15
Спорт

Спикерот на Порто, кој го нарече Роналдо свиња казнет со 1.430 евра

Вработениот во редовите на португалскиот фудбалски клуб Порто, Фернандо Саул, кој го навреди напаѓачот на италјанскиот Јувентус, Кристијано Роналдо и неговото семејство по натпреварите во осминафиналето од Лигата на шампионите, заработи парична казна.

Португалската фудбалска федерација го казни најавувачот на стадионот „Драгао” со 1.430 евра.

За потсетување, по натпреварите со Јувентус (2:1, 2:3) во март годинава, Саул на Инстаграм напиша:

„Се одмаздивме на италијанските крадци, се одмаздивме на свињата Роналдо за она што го направи во Драгао. Со нетрпение очекувам видео од штрбавата Долорес (мајката на Роналдо) и нејзиното семејство.

За навредите упатени кон Роналдо и неговото семејство, и клубот Порто веднаш поведе дисциплинска постапка против официјалниот спикер.

Watch [email protected] Episode 2

Watch Keep it a Secret from Maria-sama Episode 5

AnimeKisa: Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia - Initium Iter anime episode Full online free at https://animekisa.in anime

Watch You're Being Summoned, Azazel Z Episode 13

Gogoanimelol webflow: https://gogoanimelol.webflow.io/

Blip: https://blip.fm/animefreakws