December 14, 2019 13:48
Македонија

Спасовски: На 12 април изборот е меѓу два правци, едниот на СДСМ кој води напред и другиот на Мицкоски кој води назад во криминал и изолација

На 12 април има два пата во различни насоки, два различни правци. Едниот е нашиот, на СДСМ, што води напред кон НАТО и ЕУ, повеќе пари кај граѓаните и сигурна иднина, и вториот на Мицкоски кој води назад во изолација, обнова на криминал и корупција. Тој пат го одевме 11 години, а сега за две и пол години моравме да направиме многу за да направиме сериозен исчекор напред и затоа враќање назад нема, порача потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски на граѓанската трибина „На прав пат” во Охрид.
Потпретседателот Спасовски истакна дека сега за разлика од претходно се реализираат националните и државни интереси, а тоа е членство во НАТО и интеграција во ЕУ.

Нови вести

ВМРО-ДПМНЕ:Додека Заеви и Леови возат луксузни автомобили работниците во нивните фабрики земаат минимални плати

Valentina

Употребени пелени и кујнски предмети фрлени покрај улиците во Битола – спроведена масовната акција за чистење на градот

Valentina

Oбвинителството нема да го гони Коце Трајановски за изборот на директор на Водовод поради застарување на делото

Valentina