October 16, 2021 19:36
Македонија

Спасовски: На Чучер Сандево му е потребен градоначалник и советници кои ќе соработуваат и ќе реализираат проекти

Потпреседателот на СДСМ Оливер Спасовски вечерва беше на средби со граѓаните убавата општина под Скопска Црна Гора, Чучер Сандево.
„Во недела во Чучер Сандево гласаме за Општина предводена од Сашо Комненовиќ и советници кои ќе соработуваат и ќе реализираат проекти.”, потенцираше Спасовски.
Тој ја потенцираше посветеноста и на централната власт да ги помага општините и проектите кои го унапредуваат квалитетот на животот на граѓаните.
„Како централна власт заедно ќе соработуваме и ќе ги поддржиме проектите на Сашко кои ќе ги планира за подобрување на животот на жителите од Чучер Сандево”, рече Спасовски.
„Затоа во недела да излеземе масовно и да гласаме за #Најдоброто, да гласаме за број 12 за Сашко Комненовиќ за градоначалник и листите за советници предводена од Сања Белинска.”, ги повика граѓаните на Чучер Сандево, Спасовски.

 

Nightsong of Splendor (https://animepahe.cc/m/JJ4L) Episode 4

Gun x Sword (https://animeflix.nl/m/om0) Episode 26

Watch anime online for free at 4Anime haikyuu season 4 4anime

Website https://animekisa.in: Watch Code Geass: Fukkatsu no Lelouch Picture Drama - Shinkai no Kakera animekisa Episode 2 anime online

Ninja Senshi Tobikage (https://gogoanime.be/m/yRD) Episode 43