Македонија

Спасовски во Струга, честитка по повод празникот Богојавление – Водици

Интегрална честитка на министерот Спасовски по повод празникот Богојавление – Водици
Во свое лично име и во име на МВР ви го честитам големиот христијански празник Богојавление – Водици, со желби за добро здравје, радост и благосостојба.
Во чест на крштевањето на Исус Христос во водите на реката Јордан од страна на Свети Јован Крстител, денеска сведочиме за една од темелните свети тајни на црквата – крштевањето, како духовно раѓање, како почеток на човековото живеење во верата. А духовното раѓање е можно само со чистата искрена вера во Бога, во Божјата љубов. Овој голем христијански празник е уште еден потсетник на христијанските вредности по кои треба да се водиме – добрина, разбирање, проштевање, хуманост и љубов.
Токму тоа е благородната поука – нека водите Богојавленски прочистат сѐ, нека обноват сѐ и со чиста мисла, искрена љубов и силна вера да се обединиме во општохуманите вредности за меѓусебна почит и подадена рака. Новиот почеток да тргне од нас самите.
Со Великиот водосвет, Господ нека благослови со љубов, вера и утеха, нека ни даде сила несебично да одговориме на нашите обврски за добросостојба, хармонија, мир и просперитет во државата во којашто сите живееме, а нашите граѓани да бидат благословени со благодатни дарови на здравје, спокој и разбирање.
За многу години празникот Богојавление – Водици!
Бог се јави!

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Attack on Titan Season 3 (Dub)

AniWatch Tokyo Revengers (Dub) Episode 20

anime sites The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

aniwatcher app AniWatch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AniWatch My Hero Academia Season 3 Episode 19