October 18, 2021 18:44
Спорт

Спанулис се прости од Дуда: Кошарката- тоа беше ти!

Легендарниот кошаркарскиот тренер Душан Дуда Ивковиќ почина утрово на 78 -годишна возраст.
Грчкиот кошаркар Василис Спанулис, кога српскиот стручњак го тренираше во Олимпијакос и со кого ја освоија Евролигата, се прости од Ивковиќ на Инстаграм, .

– О Дудо, учителу, водачу, мајсторе! Зборовите се бескорисни, ситни за вашето величество! Ви благодарам за се што ме научивте. Ви благодарам што ми беше ментор и секогаш со мене! Кошарката – тоа беше ти! Скршен сум, изјави неодамна пензионираниот кошаркарски ас на Инстаграм.

Watch A Certain Scientific Railgun S: All the Important Things I Learned in a Bathhouse Episode Full

GoGoAnime: Sakura Wars: The New Paris anime episode 3 online free at https://gogoanime.be free anime

AnimeDao: Buddha: The Great Departure anime episode Full online free at https://animedao.nl death note animedao

Website https://aniwatch.pro: Watch Akuma no Riddle: Shousha wa Dare? Nukiuchi Test aniwatch Episode Full dubbed anime

Forums prosportsdaily: https://forums.prosportsdaily.com/member.php?1017257-animefreakws

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/animeflixnl/