December 16, 2019 08:21
Спорт

Спалети може да ја преземе тренерската функција во Фиорентина

Поранешниот тренер на италјанскиот фудбалски калчолигаш Интер, Лучијано Спалети може да ја предводи Фиорентина, пренесува „Фудбал Италија”. Менаџментот на „виолетовите” е незадоволен од работата на Винченцо Монтела. По катастрофалниот пораз од Каљари во мечот од 12. коло на италијанскиот шампионат (2: 5), клубот размислува за промена на тренерот.
Спалети сè уште има договор со Интер, кој е валиден до 2021 година.

Нови вести

Сари: Нашето напаѓачко трио е во одлична форма

zane

Елмас и македонското знаме на календарот на Наполи

zane

МЗТ Скопје против Кожув ја продолжи победничката серија на домашен терен

zane