October 26, 2021 21:35
Македонија Хроника

Со хебла оштетена таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Општа болница Прилеп до Министерството за внатрешни работи синоќа пријави случај на физичко оштетување на таблата за електрична енергија од модуларната болница, соопшти денеска Министерството за здравство.

Обезбедувањето на болницата забележило дека таблата од надворешната страна на болницата е отворена со хебла и го известиле електричарот од болницата, а веднаш била повикана и полиција.

Струјата во модуларната болница е во функција, бидејќи надворешната табла не врши дотур на електрична енергија на опремата во болницата.

Во модуларната болница има хоспитализирано 17 пациенти, вандализмот не довел да се загрози животот на пациентите.

Министерството за здравство апелира до надлежните институции за што побрзо расчистување на случајот.

Website https://4anime.biz: Watch Blue Drop 4anime Episode 13 4anime discord

Watch Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man - Tachikomatic Days Episode Full

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/gogoanimelol/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCXEq4tHZYt8abhFACP225pQ